Katar’daki Dünya Kupası’na kimler gidiyor? Artık her ülke 26 kişilik son kadrolarını belirledi ve 32 yarışmacının tümünün seçimlerini bir araya getirdik…

FIFA kuralları, takımların ciddi yaralanma durumunda, ilk maçlarından 24 saat öncesine kadar herhangi bir zamanda geç değişiklik yapmalarına izin verir.

Grup A

Katar

TBC

Ekvador

TBC

Senegal

TBC

Hollanda

Kadro 11 Kasım Cuma günü açıklandı

B Grubu

İngiltere

10 Kasım Perşembe günü açıklanan kadro; 2pm GMT

İran

TBC

Amerika Birleşik Devletleri

9 Kasım Çarşamba günü kadro açıklandı; 22:00 GMT

Galler

9 Kasım Çarşamba günü kadro açıklandı; 19:00 GMT

C Grubu

Arjantin

14 Kasım Pazartesi reyting sonuçları belli oldu

Suudi Arabistan

TBC

Meksika

TBC

Polonya

Kadro 10 Kasım Perşembe günü açıklandı

D Grubu

Fransa

Kadro 9 Kasım Çarşamba günü açıklandı

Avustralya

Resim:
Garang Kuol Eylül ayında Newcastle ile anlaştı ve Avustralya için Dünya Kupası’nda oynadıktan sonra Ocak ayında kulübe katılacak.

kaleciler: Mathew Ryan (FC Kopenhag), Andrew Redmayne (Sydney FC), Danny Vukovic (Central Coast Mariners)

savunucuları: Aziz Behich (Dundee United), Milos Degenek (Columbus Crew), Thomas Deng (Aibirex Niigata), Joel King (Odense Boldklub), Nathaniel Atkinson (Hearts), Fran Karacic (Brescia), Harry Souttar (Stoke City), Kye Rowles ( Kalpler), Craig Goodwin (Adelaide United)

orta saha oyuncuları: Aaron Mooy (Kelt), Jackson Irvine (St Pauli), Ajdin Hrustic (Hellas Verona), Bailey Wright (Sunderland), Cameron Devlin (Hearts), Riley McGree (Middlesbrough), Keanu Baccus (St Mirren)

Forvet: Awer Mabil (Cadiz), Mathew Leckie (Melbourne City), Martin Boyle (Hibernian), James Maclaren (Melbourne City), Jason Cummings (Central Coast Mariners), Mitchell Duke (Fagiano Okayama), Garang Kuol (Central Coast Mariners)

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Dünya Kupası için Avustralya kadrosuna yapılan bir çağrının ardından, Jason Cummings’in Hibernian’daki hareketli zamanını yeniden yaşayın

Danimarka

kaleciler: Kasper Schmeichel (Güzel), Oliver Christensen (Hertha Berlin).

savunucuları: Simon Kjaer (AC Milan), Joachim Andersen (Crystal Palace), Joakim Maehle (Atalanta), Andreas Christensen (Barcelona), Rasmus Kristensen (Leeds United), Jens Stryger Larsen (Trabzonspor), Victor Nelsson (Galatasaray), Daniel Wass (Brondby) ).

orta saha oyuncuları: Thomas Delaney (Sevilla), Mathias Jensen (Brentford), Christian Eriksen (Manchester United), Pierre-Emile Hojbjerg (Tottenham).

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Danimarka Teknik Direktörü Kasper Hjulmand, aralarında Christian Eriksen’in de bulunduğu 26 kişilik kadrosundan 21’ini Katar’daki Dünya Kupası finallerine gideceklerini açıkladı.

Forvet: Andreas Skov Olsen (Club Bruges), Jesper Lindstrom (Eintracht Frankfurt), Andreas Cornelius (Kopenhag), Martin Braithwaite (Espanyol), Kasper Dolberg (Sevilla), Mikkel Damsgaard (Brentford), Jonas Wind (VfL Wolfsburg).

Danimarka, 7 Kasım’da 21 kişilik bir ön kadro belirledi. Avrupa fikstürlerinin son turunun ardından son beş oyuncuyu açıklayacaklar.

Tunus

TBC

E Grubu

ispanya

Kadro 11 Kasım Cuma günü açıklandı

Kosta Rika

kaleciler: Keylor Navas (Paris St-Germain), Esteban Alvarado (Herediano), Patrick Sequeira (CD Lugo)

savunucuları: Francisco Calvo (Konyaspor), Juan Pablo Vargas (Millonarios FC), Kendall Waston (Saprisa), Oscar Duarte (Al-Wehda), Daniel Chacon (Colorado Rapids), Keysher Fuller (Herediano), Carlos Martinez (San Carlos), Bryan Oviedo (Gerçek Tuz Gölü), Ronald Matarrita (Cincinnati)

orta saha oyuncuları: Yeltsin Tejeda (Herediano), Celso Borges (Alajuelense), Youstin Salas (Saprisa), Roan Wilson (Yunanistan), Gerson Torres (Herediano), Douglas Lopez (Herediano) Jewisson Bennette (Sunderland), Alvaro Zamora (Saprisa), Anthony Hernandez ( Puntarenas FC), Brandon Aguilera (Nottingham Forest), Bryan Ruiz (Alajuelense)

Forvet: Joel Campbell (Leon), Anthony Contreras (Herediano) Johan Venegas (Alajuelense)

Almanya

Kadro 10 Kasım Perşembe günü açıklandı

Japonya

kaleciler: Eiji Kawashima (Strazburg), Daniel Schmidt (Sint Truiden), Shuichi Gonda (Shimizu S-Pulse)

savunucuları: Hiroki Sakai (Urawa Red Diamonds), Miki Yamane (Kawasaki Frontale), Ko Itakura (Borussia Mönchengladbach), Takehiro Tomiyasu (Arsenal), Maya Yoshida (Schalke 04), Shogo Taniguchi (Kawasaki Frontale), Hiroki Ito (VfB Stuttgart), Yuto Nagatomo (FC Tokyo), Yuta Nakayama (Huddersfield Town – sakatlık nedeniyle çekildi)

Takehiro Tomiyasu'ya Adam Armstrong meydan okuyor
Resim:
Arsenal’in Takehiro Tomiyasu Japonya’nın son kadrosunda

orta saha oyuncuları: Junya Ito (Stade de Reims), Ritsu Doan (SC Freiburg), Wataru Endo (VfB Stuttgart), Hidemasa Morita (Spor), Ao Tanaka (Fortuna Dusseldorf), Daichi Kamada (Eintracht Frankfurt), Takefusa Kubo (Real Sociedad), Takumi Minamino (AS Monaco), Kaoru Mitoma (Brighton & Hove Albion), Gaku Shibasaki (Leganes), Yuki Soma (Nagoya Grampus)

Forvet: Takuma Asano (Vfl Bochum), Daizen Maeda (Kelt), Ayase Ueda (Cercle Brugge)

F Grubu

Belçika

Kadro 10 Kasım Perşembe günü açıklandı

Kanada

Kadro 13 Kasım Pazar günü açıklandı

Fas

TBC

Hırvatistan

Kadro 9 Kasım Çarşamba günü açıklandı

G Grubu

Brezilya

Gabriel İsa, Richarlison ve Antony
Resim:
Brezilya’nın 26 kişilik kadrosunda Gabriel Jesus, Richarlison ve Antony yer aldı.

kaleciler: Alisson (Liverpool), Ederson (Man City), Weverton (Palmeiras)

savunucuları: Dani Alves (Pumas), Danilo (Juventus), Alex Sandro (Juventus), Alex Telles (Seville), Bremer (Juventus), Eder Militao (Real Madrid), Marquinhos (PSG), Thiago Silva (Chelsea)

orta saha oyuncuları: Bruno Guimaraes (Newcastle), Casemiro (Manchester United), Everton Ribeiro (Flamengo), Fabinho (Liverpool), Fred (Manchester United), Lucas Paqueta (West Ham)

Forvet: Antony (Manchester United), Gabriel Jesus (Arsenal), Gabriel Martinelli (Arsenal), Neymar (PSG), Pedro (Flamengo), Raphinha (Barcelona), Richarlison (Tottenham), Rodrygo (Real Madrid), Vinicius Jr (Real Madrid)

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Manchester United’dan Antony ve Tottenham’dan Richarlison, Brezilya’nın Dünya Kupası kadrosuna çağrılarını arkadaşları ve aileleriyle kutladı

Sırbistan

TBC

İsviçre

9 Kasım Çarşamba günü kadro açıklandı; 10:00 GMT

Kamerun

TBC

H Grubu

Portekiz

10 Kasım Perşembe günü açıklanan kadro; 4.30 GMT

Gana

TBC

Uruguay

TBC

Güney Kore

Kadro 12 Kasım Cumartesi günü açıklandı

Bu yazıyı beğendiniz mi?
EvetHayır

Yazı hakkında bir şey söylemek ister misiniz?

magazin haberleri barış okan fındık bitcoin ve kripto haberleri casino siteleri bahis siteleri slot siteleri elektrikli bisiklet kiti bafang mid drive dönüşüm kiti elektrikli bisiklet elektrikli motor reklam ajansı burs özel okul mertcan ermiş ib ap sat diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored