Danny Waldron, yedinci kademe Alvechurch, League One Cheltenham’da 2-1 kazanarak FA Cup’ta ilk turda dev bir galibiyete imza atarken iki gollü kahraman oldu.

İlk turdaki en düşük sıradaki takım olan Güney Ligi Premier Merkez takımı, Waldron’un 19. dakikadaki bitişiyle öne geçti ve ardından ikinci yarıya beş dakika daha girdi.

Cheltenham’dan Ryan Jackson dört dakika sonra cevap verdi, ancak Alvechurch ünlü bir zafer görebildi.

Altıncı sıradaki Chippenham, Joe Hanks’in 44. dakikada attığı golle Lincoln’ü evinde 1-0 yendikten sonra League One muhalefetine karşı bir üzmeyi de kutladı.

Diğer iki altıncı kademe takım olan Farnborough ve King’s Lynn, sırasıyla Sutton’ı 2-0 ve Doncaster’ı 1-0 yenerek İkinci Lig’de şok etkisi yarattı.

Resim:
Farnborough oyuncuları, kendi FA Cup dev öldürmelerini ürettikten sonra kutlama yapıyor

Farnborough, Michael Fernandes ve Francis Amartey üzerinden iki gol attı ve Gold Omotayo, 83. dakikada bir kafa vuruşuyla Linnets’in maçı kazananı oldu.

Göz alıcı sonuçlar elde eden diğer altıncı kademe takımlar, Ulusal Lig Halifax’ı evinde 2-1 mağlup eden Ebbsfleet ve daha yüksek liglerden takımlara karşı beraberliklerinden tekrarlar kazanan Weymouth, Fylde ve Chelmsford oldu.

Weymouth, AFC Wimbledon’ı 1-1 berabere tuttu, Fylde Gillingham’a karşı aynı sonucu elde etti ve Chelmsford, Barnet’te Charlie Ruff’ın duraklama süresi sayesinde 1-1 berabere kaldı.

Cumartesi günkü FA Cup sonuçları tam olarak

South Shields 0-2 Orman Yeşili Rovers

Bradford 0-1 Harrogate Kasabası

Bolton 1-2 Barnsley

AFC Fylde 1-1 Gillingham

Barnet 1-1 Chelmsford Şehri

Höyük 0-1 Mansfield

Boreham Wood 3-1 Eastleigh

Bristol Rovers 1-0 Rochdale

Burton Albion 2-0 Needham Pazarı

Buxton 2-0 Merthyr Kasabası

Carlisle 2-1 Tranmere Rovers

Charlton 4-1 Coalville Kasabası

Chesterfield 1-0 Northampton Kasabası

Chippenham Kasabası 1-0 Lincoln Şehri

Crawley 1-4 Accrington Stanley

Mürettebat 1-0 Leyton Orient

Doncaster 0-1 Kings Lynn Kasabası

Ebbsfleet 2-1 FC Halifax

Fleetwood 3-1 Oxford Şehri

Gateshead 2-3 Stevenage

Grimsby Kasabası 5-1 Plymouth Argyle

Maidenhead United 0-1 Dagenham ve Redbridge

MK Dons 6-0 Taunton

Newport County 2-0 Colchester United

Peterborough 0-0 Salford

Port Vale 2-3 Exeter Şehri

Shrewsbury 2-1 York

Solihull Moors 2-2 Hartlepool

Stockport 4-0 Swindon

Sutton United 0-2 Farnborough

Weymouth 1-1 AFC Wimbledon

Wycombe 0-2 Walsall

Bu yazıyı beğendiniz mi?
EvetHayır

Yazı hakkında bir şey söylemek ister misiniz?

magazin haberleri barış okan fındık bitcoin ve kripto haberleri casino siteleri bahis siteleri slot siteleri elektrikli bisiklet kiti bafang mid drive dönüşüm kiti elektrikli bisiklet elektrikli motor reklam ajansı burs özel okul mertcan ermiş ib ap sat diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored